Teslimat Bilgileri
Drop Shipping !
Aynı Gün Kargo !

Teslimat Bilgileri

1.FDMithalat.com ürün teslimatlarında kendi ve üçüncü parti şirketlerin dağıtım alt yapılarını kullanır. Hangi dağıtım şeklinin kullanılacağı FDMithalat.com inisiyatifindedir ve E-Bayi’ye önceden genel çerçevesi belirtilmek koşuluyla değiştirilebilir.

2. E-bayi web sitesinden sipariş oluştururken FDMithalat.com’u sunmuş olduğu teslimat seçeneklerinden kendisi için en uygun olanı seçmiş olduğunu kabul eder. E-Bayi sipariş oluştururken teslimat seçeneklerinden birini seçmemesi halinde, FDMithalat.com ’un sistem üzerinden almış olduğu siparişleri istediği kargo veya diğer taşıma araçları ile E-Bayiye ulaştırabilir.

3. Kargolama ücretini E-bayi ödeyecektir. E-bayi seçmiş olduğu kargolama seçeneğine ait tüm masraflardan sorumlu olduğunu kabul eder.

4.Ürünün, FDMithalat.com tarafından E-Bayi’ye gönderilmesi durumunda, FDMithalat.com’u ürünü taşıyıcıya hasarsız teslim eder. Ancak taşıyıcının kusuru veya kusuru dışında ürüne gelecek zarar ve zayiden FDMithalat.com sorumlu değildir. Bu durumda E-Bayi taşıyıcının sorumluluğuna gitmeyi kabul eder.

5.Depodan teslimat seçeneği ile sipariş oluşturan E-bayi, mal teslimi sırasında istenildiği takdirde geçerli bir kimlik kartı göstermek, ilgili kimlik bilgilerinin kaydedilmesine izin vermek ve ilgili yerlere imza atmak zorunda olduklarını, imza atmadıkları takdirde ürünün kendilerine teslim edilmeyebileceğini kabul eder.

6. E-bayi, ürün teslimatı için görevlendirmiş olduğu personelinin veya 3. Şahsın irsaliye faturada yer alan Teslim Alan kısmını imzalamaya yetkili olduğunu kabul eder.

7.E-bayi adına ürünleri depodan teslim alan kişi, faturada yer alan ürünlerin cinsi ve miktarı ile paket içeriğini karşılaştırmalı, eksik ya da hasarlı ürün varsa depo yetkilisine bildirmek zorundadır. Sevk irsaliyeli faturayı imzalayarak teslim alan kişi, faturada belirtilmiş olan tüm ürünlerin kendisi tarafından teslim alınmış olduğunu ve bu teslim vakıası ile ilgili tüm itiraz ve defi haklarından feragat ettiğini kabul ve beyan eder.

8.Kargo ile gerçekleştirilen ürün teslimatı sürecinde, E-bayi’nin belirtmiş olduğu teslimat adresinde bulunamaması durumunda FDMithalat.com edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş sayılacaktır. E-bayi’nin ürünü kargo şirketinden geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun FDMithalat.com 'a geri iade edilmesinden dolayı oluşan giderleri E-bayi ödemeyi kabul eder. Kargo ücreti E-bayi’nin cari hesabına borç olarak kaydedilecek, kredi kartı ile yapılmış siparişlerde ise kredi kartından bu bedel tahsil edilecektir.

9.Ürün nakliyesini FDMithalat.com ile anlaşmalı kargo şirketlerinin gerçekleştirmediği alışverişlerde, taşıma koşulları ilgili kargo şirketi tarafından belirlenir. E-bayi seçmiş olduğu kargo seçeneğine ait tüm koşulları kabul eder.

10.E-bayi, kargo ile gerçekleştirilen ürün teslimatlarında Teslim Tutanağını imzalamadan önce paket içeriğini incelemelidir. Teslim Tutanağını imzalamış olması, faturada belirtilmiş olan tüm ürünlerin kendisi tarafından teslim alınmış olduğunu ve bu teslim vakıası ile ilgili tüm itiraz ve defi haklarından feragat ettiğini kabul ve beyan eder.